Jak zarządzać wieloma stronami WP jednocześnie?

Social Media SphereJako osoby aktywnie działające w światku internetowym na pewno prowadzicie, zarządzacie dużą ilością stron. Mogę się założyć, że ich większość postawiona jest na WordPressie. Często spotykam się z pytaniami/komentarzami czy istnieje narzędzie pozwalające na administrowanie każda z nich z jednego kokpitu?

Wyobraź sobie, że posiadasz kilkanaście stron zapleczowych lub blogów tematycznych w danej niszy i w przypadku każdego musisz logować się niezależnie, dodawać teksty, tagi, itd. Męczące prawda? Na całe szczęście istnieje rozwiązanie ? szkoda, że nie natrafiłem na nie wcześniej… :P

Odpowiedzią na potrzeby ogromnej ilości pozycjonerskiej/internetowej społeczności jest CMS Commander. Wszystkie strony WP dostępne w jednym kokpicie! Dzięki temu posiadasz swoje własne centrum dowodzenia, do którego wystarczy jeden login i jedno hasło.

Jako, że całość jest naprawdę badzo rozbudowana i posiada szereg dodatkowych opcji odeślę Was do nich bezpośrednio a sam przyjrzę się tym najważniejszym. CMS Commander to:

  • Aktualizacja jednym kliknięciem WordPressa, widżetów i skórek na wszystkich stronach,
  • Błyskawiczne przejście do kokpitu wybranej strony,
  • Możliwość publikowania postów na wszystkich/wybranych blogach w tym samym czasie,
  • Uploadowanie skórek/widżetów na wszystkie/wybrane blogi w tym samym czasie,
  • Automatyczny backup wszystkie stron,
  • Możliwość klonowania treści/całych stron i przenoszenia ich na inne,
  • Wiele, wiele więcej!

Jak to wszystko działa? Na samym początku potrzebował będziesz darmowy plugin (znajdziesz go tutaj) na każdej ze swoich stron. Następnie musisz założyć konto na stronie CMS Commander. W przypadku dużej ilości stron na WP może to być czasochłonne, bardzo szybko jednak zwróci się z nawiązką! Kiedy wszystko będzie już gotowe wystarczy, że zalogujesz się na jedną ze swoich stron i uzyskujesz dostęp do wszystkich!

Poniżej kilkuminutowy materiał wideo prezentujący możliwości narzędzia CMS Commander i tłumaczący zasady jego instalacji:

Co wyróżnia CMS Commandera od innych, podobnych pluginów tego typu? Zestaw dodatkowych narzędzi i opcji, dzięki którym zarabianie w sieci staje się jeszcze prostsze niż kiedykolwiek. Ciekawa opcja to między innymi 20 niezależnych źródeł treści dostarczających obrazy, materiały wideo, artykuły, produkty spokrewnione oraz nowinki od największych rynkowych graczy ? wszystko dostępne na wolnych licencjach!

Osobiście biorę się za testy ? mam nadzieję, że będzie tylko dobrze! Czekam też na Wasze opinie i zdanie na temat CMS Commandera! :)