WordPress SEO: pozycjonowanie poza blogiem

SEOW przeciągu ostatnich dwóch tygodni starałem się przedstawić Wam szereg zagadnień dotyczących WordPress SEO oraz optymalizacji blogów dla osiągania lepszych wyników w wyszukiwarkach oraz zachęcenia większej ilości internautów do odwiedzin. Jeżeli regularnie śledziliście moje rady macie ogromną szansę na osiągnięcie sukcesu zarówno w sferze blogowej jak i w SERPach.

Dzisiaj chciałbym przyjrzeć się ostatniemu zagadnieniu. Chociaż na pierwszy rzut oka brzmi bardzo łatwo to w rzeczywistości już takie nie jest ? szczególnie kiedy jesteś początkującym pozycjonerem. Skupianie się tylko i wyłącznie na on-site SEO (pozycjonowaniu w obrębie samego bloga) to duży błąd. Doceń wartość off-site SEO i ?wyjdź? do ludzi!

Followuj komentujących!

W ostatnim czasie w świeci coraz mocniej widoczny jest ruch: ?Ty komentujesz ? ja followuję?. Chcąc zachęcić odwiedzających do komentowania i nagrodzić ich za zaangażowanie w rozwój Twojego bloga usuwasz po prostu tag nofollow z linków znajdujących się w komentarzach. Mogę się z tym oczywiście zgodzić, ale… naraża Cię to na otrzymywanie ogromnej ilości spamu szczególnie kiedy jesteś dobrze rankingowany pod popularnymi frazami.

To co tak naprawdę chciałbym Ci zaoferować, to followanie Twoich użytkowników! Odwiedzaj ich strony internetowe i pozostawiaj komentarze w przygotowywanych przez nich artykułach. Oczywiście chodzi o ciekawe i bogate merytorycznie komentarze. W taki sposób tworzy się swojego rodzaju kółko wzajemnej adoracji wszyscy jednak na tym zyskują

Korzystaj z Twittera

Twitter to świetna forma mikroblogowania i chatowania. Praktycznie każdy w dzisiejszych czasach korzysta z Twittera. Wielu ludzi częściej sprawdza twitta niż skrzynkę pocztową więc warto założyć oficjalne konto Twojego bloga.

Osobiście polecam Ci skorzystanie z takich wtyczek jak WordTwit albo Twitter Tools które zadbają a automatyczne umieszczenie informacji ze skróconym linkiem, że na blogu pojawił się nowy wpis. Z całą pewnością pozwoli to uzyskać dostęp do nowych użytkowników oraz zwiększyć konwersję, o której dużym znaczeniu już wcześniej pisałem.

Znajdź powiązane tematycznie blogi i rozpocznij współpracę

Jeżeli chcesz zdobyć wysokie pozycje dla konkretnych fraz kluczowych odwiedź stronę Google Blogsearch i zobacz, którzy członkowie blogosfery rankingują się w pierwszej 10 dla konkretnych keywordów. Przejrzyj te blogi, rozpocznij publikować na nich ciekawe i zachęcające do dyskusji komentarze, linkuj do nich z własnego bloga i staraj się nawiązać komunikację.

Jedyny sposób na uzyskanie linków, na których tak bardzo Ci zależy to zostanie częścią społeczności blogowej.