WordPress SEO: nowy cykl tekstów dotyczących pozycjonowania pod WP!

SEOW dzisiejszym Internecie ogromna liczba stron internetowych stawiana jest na powszechnie dostępnych systemach zarządzania treścią (tzw. CMSach). Jest to rozwiązanie na tyle wygodne i skuteczne, że webmaster oraz pozycjoner otrzymują od razu zestaw gotowych narzędzi ? na serwerze instaluje się CMSa, dorzuca do niego swoją własną lub dostępną w bazie skórkę i całość optymalizuje pod indywidualne potrzeby.

Całościowy kod jest schludny, czytelny i przejrzysty więc już na samym starcie otrzymujemy delikatną przewagę w zakresie budowania swojej dobrej pozycji w rankingach. Jednym z najpopularniejszych obecnie CMSów i jednocześnie platform blogowych jest niezaprzeczalnie WordPress. To właśnie na nim powstaje większość blogów branżowych, stron poświęconych SEO oraz witryn tematycznych.

Na pewno niejednokrotnie korzystałeś z gotowych rozwiązań oferowanych przez WordPressa. Postanowiłem więc przygotować cykl tekstów, w których skupimy się na pozycjonowaniu strony i jej optymalizacji w zakresie tego CMSa. Przez kolejne tygodnie regularnie umieszczał będę teksty mówiące z jakich wtyczek i narzędzi korzystać, aby przygotować stronę na WordPressie pod wyśrubowane wymagania googlebotów.

Seria tekstów rzuci na WordPress SEO całościowe i bardzo szerokie spojrzenie ? zahaczymy na pewno o aspekty marketingu internetowego, tworzenia wartościowej treści oraz PR. Na chwilę obecną nie wiem ile tematów uda nam się w całości omówić ? lista tych, które pragnę przygotować w najbliższej przyszłości znajduje się jednak poniżej:

  • Podstawowe zasady WordPress SEO (adresy URL, optymalizacja tytułów, opisów, obrazków i map XML)
  • Optymalizacja skórki (nagłówki, czysty kod, prędkość, menu boczne, mapy HTML)
  • Zaawansowane WordPress SEO i duplicate content (atrybuty follow, linki canonical)
  • Struktura strony dla wysokich wyników w Google (strony zamiast postów, linkowanie, tagowanie, kategorie)
  • Optymalizacja konwersji i komentarzy
  • SEO poza stroną (media społecznościowe, blogi tematyczne)
  • Pomiar efektów
  • Zbiór wskazówek dotyczących WordPress SEO

Nie chcąc być monotematycznym nie będę umieszczał wpisów na temat pozycjonowania w zakresie WP codziennie. Postaram się ?mieszać? je z innymi zagadnieniami. W myśl zasady ?dla każdego coś miłego? :)

Jeżeli jesteście zainteresowani tematyką WordPress SEO lub chcielibyście poruszyć inne zagadnienia, których nie wymieniłem na powyższej liście to podzielcie się tą informacją w komentarzach. Czekam na wszystkie propozycje!