WordPress: oficjalna wtyczka Google dla pozycjonerów!

WordPressChociaż informacja ta cały czas nie odbiła się szerszym echem wśród pozycjonerów i członków blogosfery to już od 4 dni korzystać możemy z oficjalnej wtyczki Giganta z Mountian View o nazwie Google Publisher Plugin. Narzędzie dostępne jest co prawda dopiero w wersji beta i pobrane zostało zaledwie przez 6 tysięcy użytkowników to na pewno warto się nim zainteresować.

Co może zaoferować nam Google Publisher Plugin? Na stronie wordpressa czytamy między innymi, że daje bezpośredni dostęp do AdSense oraz Webmaster Tools wspierając pracę nie tylko copywriterów, ale również pozycjonerów. Wtyczka ma ułatwić synchronizację bloga z najpopularniejszymi usługami oferowanymi przez giganta wyszukiwarkowego.

Najważniejsze funkcje wtyczki Google Publisher

Na blogu Google w sekcji dotyczącej funkcjonalności najnowszego pluginu znajdujemy informacje, że oferuje on między innymi:

  • Możliwość łatwego dodania reklam AdSense do bloga i zwiększenia swoich przychodów z kampanii reklamowych
  • Zweryfikowania strony przy użyciu narzędzi Webmaster Tools za pomocą tylko i wyłącznie jednego kliknięcia
  • Optymalizację wpisu pod kątem SEO dzięki możliwości edycji wszystkich najważniejszych tagów meta, tytułu oraz opisów
  • Możliwość obsługi blogów hostowanych jedynie na zewnętrznych witrynach. W wersji beta cały czas nie mamy możliwości obsługi blogów postawionych bezpośrednio pod WordPress.com. W kolejnych wersjach oprogramowania ma to jednak ulec zmianie.

Jakie są minimalne wymagania jeżeli chodzi o skorzystanie z wtyczki? Przede wszystkim PHP w wersji 5.2.0 lub wyższej oraz instalacja WordPressa oznaczona numerek 3.0 lub wyższym. Oczywiście Twój blog musi mieć włączoną również możliwość instalowania zewnętrznych wtyczek WP. Instalacja przebiega automatycznie a na stronie supportu znaleźć możesz wszystkie niezbędne informacje.

Silna konkurencja dla All in One SEO Pack?

Jeżeli prowadzisz bloga na WordPressie to z pewnością korzystasz z jednej z najpopularniejszych wtyczek pozycjonerskich ? All in One SEO Pack. Wraz z pojawieniem się Google Publisher Plugin powstaje pytanie czy darmowe narzędzie zaprezentowane przez Giganta z Mountain View będzie w stanie wyprzeć ten popularny produkt?

Na chwilę obecną ciężko stwierdzić. Dodatek dla blogerów cały czas znajduje się w fazie testowej, jego ustawienia są dogrywane i ciężko stwierdzić jak będzie prezentował się w wersji finalnej. Osobiście muszę jednak przyznać, że po krótkich testach sprawuje się naprawdę dobrze. Jeżeli Google tworzy jakieś narzędzie, które wykorzystać można w pozycjonowaniu/optymalizacji/marketingu internetowym to na pewno rozsądniejsze wydaje się korzystanie z niego niż z produktów innych developerów.

Google Publisher Plugin znajdziesz na stronie http://wordpress.org/plugins/google-publisher/. Star-marketing.pl oczywiście trzyma rękę na pulsie i jeżeli pojawiają się jakiekolwiek nowe informacje na temat wtyczki wtedy na pewno o nich napiszemy. Stay tuned!