Widżety Bing Knowledge zintegrowane z Webmaster Tools

SEOMicrosoft ogłosił dzisiaj na oficjalnym blogu swojej wyszukiwarki internetowej, że miejsce miała pełna integracja widżetów Bing Knowledge z platformą narzędzi dla webmasterów. Dodatkowo, pojawił się całkowicie nowy rodzaj widżetu o nazwie ?interactive only?. Uaktywnia się w momencie kiedy użytkownik korzysta z treści na naszej stronie.

Jeżeli do tej pory nie spotkałeś się ze wspomnianymi widżetami to już spieszę z wyjaśnieniem. Są to swojego rodzaju nakładki tekstowe wykorzystujące wykresy i grafy Bing Knowledge do przedstawiania informacji odnośnie słów i fraz kluczowych na Twojej stronie. Całość jest bardzo lekka, zaprogramowana w Java Script i ma możliwość identyfikowania osób na Twojej stronie internetowej i dodania ich aktywności w czasie rzeczywistym do grafu dostępnego obecnie z poziomu Webmaster Tools.

Chcąc uzyskać dostęp do narzędzia wystarczy przejść do narzędzi dla webmasterów w opcję widżety i Knowledge Widget (beta). Całość przetestować można również tutaj: https://www.bing.com/widget/knowledge.

Aby całość działała należy skopiować poniższy kod do kodu swojej strony:

<script type=’text/javascript’ src=’//www.bing.com/widget/bootstrap.js’ data-visualization=’linksandimages’ data-carouselstate=’auto’ data-strength=’moderate’ data-maxlinks=’12’ data-maxentitylinks=’4′ data-maxparagraphlinks=’5′ data-version=’1.0b’ data-autosnapshot=’true’ data-id=’829a001add0c423c851b167315a8bd8f’ data-options=’dc=dashblack,cse=1′ async></script>

Poniżej dostępne są również ustawienia, które automatycznie pozwalają nam modyfikować kod do skopiowania i dopasować ustawienia pod względem wizualnym i graficznym do naszej witryny lub osobistych upodobań.

Według mnie całość prezentuje się naprawdę ciekawie ? czy ktoś miał już okazję korzystać z tego dopiero co wprowadzonego rozwiązania? :) Podzielcie się swoją opinią w komentarzach!