Poszerzone funkcje OneBox Answers od Google

GoogleBezpośrednie odpowiedzi (OneBox Answers) wyświetlane na początku SERPów to bardzo przydatna funkcja Google. Spisuje się świetnie w przypadku najważniejszych wydarzeń, istotnych dat, linii lotniczych, restauracji i innych punktów usługowych. Od zeszłego tygodnia wyszukiwarka Giganta z Mountain View potrafi również rozwiązywać problemy matematyczne!

W oficjalnym oświadczeniu możemy przeczytać:

?Twoje dziecko nie skończyło jeszcze podstawówki a już posiadasz problemy, żeby pomóc mu w przygotowaniu do testu z geometrii? Żaden problem ? skorzystaj z pomocy wyszukiwarki Google i ?oblicz objętość stożka? , utrzymując reputację najmądrzejszego rodzica na świecie. Liczba pytań geometrycznych jest naprawdę rozbudowana ? od ?jaka jest powierzchnia piramidy?? do ?jak policzyć powierzchnię koła o średnicy 12 centymetrów??.

Matt Cutts na Twitterze wypowiedział się dodatkowo, że funkcja będzie stopniowo rozwijana. Co prawda nie doczekamy się nowego Wolphrama Alfa, ale na pewno będzie to przydatne narzędzie.

Oczywiście w naszym kraju nie jest cały czas dostępne, jednak w Internecie jest już pełno screenów nowej funkcjonalności ? dzięki temu możemy dowiedzieć się jak wygląda odświeżony, matematyczny OneBox Answers. Przykładowo po wpisaniu ?jaka jest powierzchnia piramidy??, otrzymujemy następujący rezultat:

Screen-Shot-2014-03-26-at-5.55.34-PM-637x425

Po wpisaniu długości, szerokości i wysokości naszej piramidy rezultaty są dynamicznie aktualizowane. Jest to już druga poważna aktualizacja bezpośrednich odpowiedzi ? Google zaznaczyło, że chce przekazać szukającym jak najwięcej informacji już w samych SERPach. Wcześniej w tym miesiącu wyniki wyszukiwania zostały uzupełnione o menu restauracji (również nadal niedostępne w Polsce).

Szkoda, że nowa funkcja nie była dostępna kiedy jeszcze chodziliśmy do szkoły średniej… ;)