Nowy interfejs Bing Ads: czego się spodziewać?

Bing AdsOd dzisiaj część użytkowników usługi Bing Ads będzie miała możliwość przetestowania nowego interfejsu, który został zapowiedziany w zeszłym tygodniu. Aktualizacja będzie wdrażana stopniowo i ostatecznie wszyscy użytkownicy powinni korzystać z odnowionych Reklam Bing w przeciągu najbliższych kilku tygodni.

Nowy interfejs jest zdecydowanie bardziej przejrzysty ? mniejsza ilość kontrastujących ze sobą kolorów i większe pole raportowania. Głównym celem nowego wyglądu jest wizualizacja przedstawianych danych i pomóc użytkownikom w uzyskaniu lepszych wyników i efektywności.

Jamie Chung ? program manager w zespole Bing Ads UI powiedział:

?Obecny wygląd usługi jest efektem niedawno wdrożonego przez zespół inżynierów procesu, który rozpoczął się od zebrania niezbędnych informacji wśród grupy użytkowników. Nie chcieliśmy tworzyć produktu nie znając opinii społeczności ? wprowadzanie poprawek dopiero po późniejszym zebraniu feedbacku mija się z celem. Nowy interfejs posiada obszary, w których użytkownicy mogą komunikować się bezpośrednio z naszymi pracownikami?

Funkcja ta jak na razie okazała się bardzo pomocna. Dzięki niej zmniejszono między innymi powierzchnię górnego headera, dzięki czemu poniżej wyświetlana jest większa ilość danych. Lewa nawigacja może zostać zminimalizowana dzięki czemu więcej kolumn jest widocznych bez konieczności scrollowania.

Przykładem bardziej sprawnego i wydajniejszego raportowania i analizy danych jest możliwość wybrania przez użytkownika informacji, które go interesująca i stworzenia tylko i wyłącznie z nich raportu (który następnie można ściągnąć). Użytkownicy zauważą również płynniejsze działanie Reklam Bing ? serwis cały czas jest odchudzany i działa zdecydowanie szybciej.

Wraz z aktualizacją dodano zakładkę Opportunities (możliwości). Użytkownik znajduje tutaj rekomendacji dotyczące słów kluczowych, pod które obecnie się reklamuje oraz propozycje nowych fraz, pod które reklama mogłaby przynieść ciekawe efekty.

Zmiany nadal będą się pojawiać ? między innymi szerzej udostępniane biblioteki. W najbliższych miesiącach ma pojawić się również chat na żywo z konsultantami dostępny bezpośrednio z poziomu usługi. Na początku oczywiście w wersji anglojęzycznej, z czasem dodawana będzie jednak obsługa kolejnych języków.

Czy mieliście już okazję skorzystać z nowych Bing Ads?