Microsoft rezygnuje z Bing Ads Express

bing-ads-featuredBing Ads Epxress ? program przygotowany przez Microsoft w celu zachęcenia małych przedsiębiorców do skorzystania z platform płatnych reklam internetowych, zostanie dezaktywowany w czasie zbliżających się wakacji.

Usługę uruchomiono w październiku zeszłego roku. Bazowała na modelu Google AdWords Express i została zaprojektowana, aby uprościć i zautomatyzować płatne reklamy w sieci Yahoo Bing Network.

Małe i lokalne biznesy mogły wykorzystywać swoje strony na Facebooku jako landing page przy jednoczesnym posiadaniu własnych, dedykowanych witryn. W kwietniu tego roku wypuszczono rozbudowane możliwości wybierania potencjalnego targetu. Jak się jednak okazało, nie było to wystarczające, aby przyciągnąć odpowiednią ilość zainteresowanych.

Ginny Sandhu ? głównodowodzący w projekcie Bing Ads Express ? w następujący sposób komentował jego zamknięcie:

?Zdajemy sobie sprawę, że klienci ? zarówno mali jak i duzi ? cenią sobie możliwość kontrolowania swoich starań marketingowych. Poprzez dostarczanie im szerokiej rangi funkcjonalności poprzez Bing Ads mają możliwość tworzenia szczegółowych, odpowiednio ukierunkowanych kampanii do promowania swoich biznesów w Bing, Yahoo i na stronach partnerskich.?

Bing Ads Express zostanie zamknięty 30 lipca ? po dezaktywowaniu usługi jej klienci utracą dostęp do informacji zapisanych na kontach. Będą musieli otworzyć nowe konta w Bing Ads i rozpocząć nowe kampanie. W związku z tym zespół Bing Ads Support zapowiedział pomoc przy transferze.

Microsoft bardzo mocno inwestuje w platformę Bing Ads w ostatnich latach ? cały czas dodając nowe możliwości raportowania, wsparcie poprzez chat live, aktualizacje oraz wyczekiwane od dłuższego czasu auto-tagowanie adresów URL dla integracji z Google Analytics. Microsoft nie podał czy powodem zamknięcia Bing Ads Express było zbyt małe zainteresowanie usługą, czy inny czynnik. Być może przedsiębiorstwo chce skupić się jedynie na rozwoju głównej platformy i zachęcić do korzystanie z niej również małych przedsiębiorców?

Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach :)