Matt Cutts: Jak małe strony mogą rywalizować z ?wielkimi rybami?

GoogleWujek dobra rada ? Matt Cutts ? po raz kolejny odpowiada na pytania jednego z internautów. Tym razem głównodowodzący oddziału anty-spamowego w Google skupił się na temacie poprawy wyników w SERPach:

?W jaki sposób małe strony z bardzo dobrymi treściami mogą kiedykolwiek pokonać te posiadające ogromny traffic? Jest to zamknięte koło ? większy gracz z powodu swoich możliwości przyciąga więcej Internautów i robi się jeszcze większy. I tak w nieskończoność.?

Cutts swoją odpowiedź zaczyna od tego, że posiadanie dużej marki nie zawsze oznacza ogromny ruch na stronie i lepsze pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania. W wielu przypadkach nie jest to prawdą ? często to małe strony są w stanie szybciej podać świeże i nowe treści. Możliwość ta jest narzędziem pozwalającym na zajęcie wyższych rankingów.

Matt przypomina jednocześnie, że jeżeli niewielka strona oferuje naprawdę dobre i bogate merytorycznie treści w końcu też zacznie się rozrastać. Jako przykład podaje Facebooka, Instagram czy nawet samego Facebooka. Oczywiście wiele zależy tu też od samych właścicieli ? jednak dostarczanie jakości i dobrych wrażeń na pewno owocuje.

Niezależnie od tego w jakiej niszy działamy, Matt Cutts zaleca nam dostarczenie czegoś, co wyróżni nas od konkurencji i pozwoli osiągać lepsze wyniki. Musimy jednocześnie pamiętać, że działanie w pojedynkę może być trudne ? szczególnie gdy strony przeciwników prowadzi cały zespół ludzi.

Właśnie dlatego warto zacząć od dosyć małych obszarów tematycznych. Wraz ze wzrostem popularności możemy natomiast rozszerzać się na dodatkowe obszary i zapewnić sobie stały wzrost. Robiąc krok w tył i przyglądając się historii Internetu znajdziesz wiele stron, które były w stanie pokonać większych przeciwników dzięki ciężkiej i wytrwałej pracy. Matt na koniec zaleca robienie tego co umiemy najlepiej ? tworzenie bogatej merytorycznie treści. Prędzej czy później przynosi to bowiem zadowalające efekty i polepsza rankingi.

Jeżeli chcecie poznać pełną odpowiedź Cuttsa na zadane pytanie zapraszam do zapoznania się z poniższym materiałem z serwisu YouTube: