Larry Page przekazuje swoje obowiązki!

GoogleŹródła blisko powiązane z Google poinformowały w piątek, że Prezes Giganta z Mountain View ? Larry Page ? rezygnuje ze sporej części swoich dotychczasowych obowiązków i przekazuje piecze nad podstawowymi produktami Sundarowi Pichai.


W piątkowe popołudnie pracownicy Google mieli otrzymać notkę przygotowaną przez Page?a, w której informuje, że obecnie Pichai odpowiedzialny będzie za wyszukiwarkę, mapy, Google+, promocję, usługi reklamowe oraz infrastrukturę. Co więcej, Pichai nadal będzie pełnił swoje obowiązki w zakresie nadzorowania prac nad Androidem, Chromem oraz Google Apps.

Jak swoją decyzję tłumaczy Larry Page? Miał ponoć napisać, że chce skupić się na ?szerszej perspektywie? i poświęcić w całości rozwojowi obecnych jak i nowych produktów. W momencie kiedy musiał skupiać się nad działaniem poszczególnych oddziałów i usług Google, nie był w stanie w pełni się temu poświęcić.

Co do samego Pichai to jego przygoda z wyszukiwarkowym potentatem rozpoczęła się w 2004 roku. Od tego czasu skutecznie zwiększał swoją pozycję i uznanie w firmie stając się osobą odpowiedzialną za coraz to istotniejsze produkty. Od początku zarządza zespołem rozwijającym Google Chrome, który rozwinął się nawet do niewielkiego systemu operacyjnego.

W 2012 roku kolejnym obowiązkiem Pichai zostały Mapy Google, rok później natomiast Android. Teraz natomiast osiągnął najwyższy z dotychczasowych poziomów w przedsiębiorstwie. Pokazuje to, że Page lubi i docenia lojalnych pracowników, którym może zaufać w stu procentach. W departamencie, któremu obecnie przewodniczy Pichai znajduje się wielu bardziej doświadczonych pracowników, którzy z Google związani są od ponad 10 lat.

Mowa tutaj między innymi o Alanie Eustace z działu wyszukiwarki, Amicie SInghalu z działu badań, Dave?ie Besbrisie odpowiedzialnym za media społecznościowe oraz Jenie Fitzpatricku zarządzającym Google Maps.

Dla Sundara Pichai jest to na pewno ogromne wyróżnienie, ale i jednocześnie wielkie wyzwanie i odpowiedzialność. Co ciekawe, wiadomość ta nadal nie została oficjalnie potwierdzona przez Google.