Czy Google aktualizowało wczoraj algorytm?

GoogleW przeciągu ostatnich 24 godzin na praktycznie wszystkich forach, stronach i portalach poświęconych SEO oraz biznesowi wyszukiwarkowemu wszyscy dyskutują jedynie o zmianach, które najprawdopodobniej zaszły w wynikach wyszukiwania Google.

Jak doskonale wiemy, Google w ostatnim czasie było bardzo aktwyne jeżeli chodzi o ręczne nakładanie kar na sieci wymiany linków. Spore ruchy w SERPach zauważane są jednak również w przypadku pomniejszych i niszowych stron.

Pozycjonerzy z całego świata skarzą się, że zarówno dla głównych jak i pobocznych fraz masowo tracą pozycję ? spadając nawet o 5-10 miejsc w dół. Inni natomiast cieszą się z powodu podwojenia dotychczasowego trafficu i lepszych miejsc zajmowanych w SERPach.

Patrząc na wykresy zmienności Google, od 26 lutego widzimy praktycznie pionową kreskę. W ostatnich dniach zanotowany został natomiast dynamiczny skok w górę, który może sygnalizować aktualizację algorytmu.

Nawet jeżeli miała ona miejsce, wtedy nie była duża. Nie możemy również zapominać o wpływie manualnych akcji Google w ostatnim czasie, które również mogły wiele pozmieniać ? pozycjonerzy na potęgę korzystają z narzędzia disavow chcąc odciąć się od linków pozyskanych przez banowane sieci wymiany linków co może naprawdę mocno zatrząść całymi SERPami.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?