Bing Uruchamia usługę Bing Saves. Zapisuj i zarządzaj treściami znalezionymi poprzez wyszukiwarkę

BingBing na początku tego tygodnia zaproponował swoim użytkownikom całkowicie nową usługę, która ma im pomóc w zapisywaniu, przechowywaniu, zarządzaniu oraz dzieleniu się treściami znalezionymi poprzez wyszukiwarkę od Microsoftu. Usługa, o której mowa ? Bing Saves ? jest dostępna obecnie w wersji public beta i można znaleźć ją na stronie internetowej www.bing.com/saves. Oprócz tego użytkownicy mogą skorzystać ze specjalnego toolbaru do swojej wyszukiwarki dzięki czemu Bing Saves może zapisywać treści znalezione również na innych stronach.

Jeżeli nie chcesz jednak zaśmiecać okna swojego web-browsera dodatkowymi paskami narzędzi, wtedy z usługi Bing Saves skorzystasz jedyni poprzez wyszukiwarkę, niezależnie od tego czego będziesz szukał. Niewielka ikonka przypominająca dyskietkę ? powszechnie kojarząca się z zapisem ? pojawia się przy wszystkich pojedynczych wynikach wyszukiwania. Wystarczy ją kliknąć, aby zapisać interesujące nas treści. Istnieje możliwość dodania tagów, kategorii lub podzielenia się treściami z innymi użytkownikami (poprzez sieci społecznościowe). Tak zapisany wynik trafia następnie do katalogu podobnego do ulubionych ? dzięki temu w każdej chwili masz mieć szybki i prosty dostęp do wcześniej zapisanego contentu.

W przyszłości dodana ma zostać również funkcja dostępu offline oraz synchronizacja z innymi urządzeniami ? głównie mobilnymi. Wśród przydatnych funkcji już dostępnych znajduje się Public Feed oraz podobna do twitterowej sekcja trendingu kategoryzująca najpopularniejsze informacje po tagach. Public Feed pokazuje natomiast jaki content zapisywany jest w czasie rzeczywistym przez innych internautów.

Jeżeli Bing Saves pozytywnie przejdzie fazę beta-testów i zostanie ciepło przyjęty przez szerszą społeczność wtedy może stać się naprawdę użytecznym narzędziem. Pozwoli na odnajdywanie treści, które normalnie moglibyśmy przegapić lub stanowić źródło dodatkowego ruchu dla stron internetowych i blogów pojawiających się w sekcji trending.

Narzędzie wydaje się być na razie dosyć proste i intuicyjne ? podstawowe i najważniejsze funkcje do zarządzania i zapisywania interesujących treści z pewnością okażą się przydatne dla dużej grupy użytkowników sieci.